FORUM HANIMEFENDİLER
anlatımlı şal modeli 8cauba11
FORUM HANIMEFENDİLER
anlatımlı şal modeli 8cauba11
FORUM HANIMEFENDİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM HANIMEFENDİLER

FORUM HANIMEFENDİLERHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz:
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yapupload

anlatımlı şal modeli

YazarMesaj
Adminiçe
YÖNEETİCİ
YÖNEETİCİ
Adminiçe

anlatımlı şal modeli Empty
MesajKonu: anlatımlı şal modeli   anlatımlı şal modeli Icon_minitimeCuma Nis. 09, 2010 12:37 pm

anlatımlı şal modeli Resim99037xw6

anlatımlı şal modeli Resim99034ik8

Yapılışını anlatmaya çalışayım ipim nako angora 3 no tığ
1.sıra:başlangıcında bir zincir çekip içini 4 kez doldurup badem yapıyorum sonra 6 zincir çektim yine 4 dolgu yapıp badem yaptım... 16 badem olacak şekilde en son bademi yaptıktan

2.sıra:sonra ipi uzatarak(örümcek yapımındaki gibi)bir uzun ilmek çektim onu kitledim
çektiğim 6 zincirin içinden sanki ilmek çeker gibi 6 uzun ilmek çıkardımboşta bıraktım yani zincirlerden 6 ilmek çekip bıraktım

3.sıra:uzatılan ilmekleri bademler ortada kalacak şekilde(bademin sol tarafındaki uzatılan ilmeklerden 3 sağ tarafındaki uzatılan ilmeklerden 3) 3 bi taraftan 3 bitaraftan sık iğne gibi kapatıyorum((uzatılan ilmekler üçgen gibi oluyor badem alt arada kalıyor) araya 6 zincir çekiyorum

4.sıra:yine zincirlerin içinden 6 uzun ilmek çekiyorsunuz 6 ilmeği çektiğinizde alt tarafta yeniden batıp ilmeği kısa çekip oraya sabiyliyor zincir çekiyorsunuz zincirin içine badem yapıp zincirin diğer ucuna sabitliyorsunuz sonra yine 6 uzun ilmek çekiyorsunuz bu sırada böyle

5.sıra:uzatılan ilmekleri bademler ortada kalacak şekilde 3 bi taraftan 3 bitaraftan sık iğne gibi kapatıyorum araya 6 zincir çekiyorum

sonrasında 4ve 5 sıra sürekli tekrarlanıyor
https://taha2007.yetkin-forum.com

anlatımlı şal modeli
1 sayfadaki 1 sayfası